Жил бүрийн долдугаар сарын 13-нд Хүй долоо худагт Уяачдын наадам болдог. Өнөөдрийн наадмын хөтөлбөр
07:00-09:20 Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон морьдын уралдаан
10:30-12:30 Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан морьдын уралдаан
13:00-13:05 Монгол Улсын Шадар сайд, Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга Ц.Оюунбаатар уяачдын наадмыг нээнэ
10:00-15:00 Жороо морины тойргийн уралдаан
13:05-13:20 Уяачдын наадмын нээлтэнд зориулсан урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/
13:20-14:20 Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа
14:20-14:30 Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна
14:00-16:00 Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан
14:30-15:20 Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа
15:20-15:30 Урлагийн тоглолт
15:30-16:30 Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа
16:30-16:40 Урлагийн тоглолт
16:40-17:00 Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа
17:00-17:30 Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна
17:00-17:50 Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа
17:50-18:20 Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа
18:20-18:40 Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна
18:40 Хурдан морины салбар хорооны дарга Б.Батсайхан уяачдын наадмыг хаана
07:00-09:20 Эрлийз хурдан морьдын дээд нас буюу азарга, их нас, соёолон морьдын уралдаан
10:30-12:30 Эрлийз хурдан морьдын дунд нас буюу шүдлэн, хязаалан морьдын уралдаан
13:00-13:05 Монгол Улсын Шадар сайд, Үндэсний их баяр наадмыг зохион байгуулах хорооны дарга Ц.Оюунбаатар уяачдын наадмыг нээнэ
10:00-15:00 Жороо морины тойргийн уралдаан
13:05-13:20 Уяачдын наадмын нээлтэнд зориулсан урлагийн тоглолт /тусгай хөтөлбөрөөр/
13:20-14:20 Хүчит бөхийн барилдааны нэгийн даваа
14:20-14:30 Үндэсний их баяр наадамд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд бай шагнал, цолны чимэг хүртсэн бөхчүүдэд үнэмлэх гардуулна
14:00-16:00 Эрлийз хурдан морьдын бага нас буюу дааганы уралдаан
14:30-15:20 Хүчит бөхийн барилдааны хоёрын даваа
15:20-15:30 Урлагийн тоглолт
15:30-16:30 Хүчит бөхийн барилдааны гурав, дөрвийн даваа
16:30-16:40 Урлагийн тоглолт
16:40-17:00 Хүчит бөхийн барилдааны тавын даваа
17:00-17:30 Түрүүлж, айрагдсан морьдын цол дуудаж, шагнал гардуулна
17:00-17:50 Хүчит бөхийн барилдааны зургаагийн даваа
17:50-18:20 Хүчит бөхийн барилдааны долоогийн даваа
18:20-18:40 Хүчит бөхийн барилдаанд түрүүлсэн, үзүүрлэсэн, шөвгөрсөн бөхчүүдэд шагнал гардуулна
18:40 Хурдан морины салбар хорооны дарга Б.Батсайхан уяачдын наадмыг хаана