Чөлөөт бөх: 2018 оны олон улсын тэмцээний хуваарь
Дэлхийн бөхийн нэгдсэн холбооноос 2018 онд явагдах тив, дэлхий, олон улсын тэмцээний хуваарийг гаргажээ.

Хуваарийн дагуу энэ жилийн ДАШТ-ийг Унгарын нийслэл Будапешт хүлээн авах болсон бол Азийн аварга шалгаруулах тэмцээн Кыргызстан улсын Бишкек хотод болох юм.
 
НЭГДҮГЭЭР САР

I.25-28 - Иван Ярыгиний “Алтан Гранпри” (ОХУ, Красноярск)

ХОЁРДУГААР САР
II.02-03 “Флатц Опен” (Австри, Вольфурт)
II.08-09 - Тахтийн цом (Иран, Табриз) 
II.16-18 - Клиппан Опен эмэгтэйчүүдийн ОУТ (Швед, Клиппан)
II.21-23 - Сьерро Пелядогийн нэрэмжит ОУТ (Куба, Гавана)
II.21-25 - Киевийн ОУТ (Украин, Киев) 
II.28-III.04 - Насанд хүрэгчдийн Азийн АШТ (Кыргызстан, Бишкек)

ГУРАВДУГААР САР
III.02-04 - Роман Дмитриевын нэрэмжит залуучуудын ОУТ (ОХУ, Якутск)
III.08-09. Ядегар Имамын цом өсвөр үеийн багийн тэмцээн (Иран, Занжан)
III.09-12 - Буриадын Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит ОУТ (ОХУ, Улан-Үд)
III.17-18 - Эмэгтэйчүүдийн Дэлхийн цом (Япон, Такасаки)
III.20-25 - Насанд хүрэгчдийн ЕАШТ (ОХУ, Каспийск)
II.21-25 - Дан Коловын нэрэмжит ОУТ (Болгар, Софи)
III.29-IV.01 - Билл Фареллын нэрэмжит тэмцээн (АНУ, Нью-Йорк)

ДӨРӨВДҮГЭЭР САР
IV.07-08 Эрэгтэйчүүдийн Дэлхийн цом (АНУ, Айова)
IV.12-14. Хамтын нөхөрлөлийн орнуудын наадам (Австрали, Голд Коаст)
IV.23-29 - Өсвөр үеийн ЕАШТ (Украин, Киев)

ТАВДУГААР САР
V.03.06 - Насанд хүрэгчдийн Европын АШТ (ОХУ, Каспийск)
V.03-06 - Насанд хүрэгчдийн Пан Америкийн АШТ (Перу, Лима) 
V.10-13 - Өсвөр үеийн Азийн АШТ (Узбекистан, Ташкент)
V.10-14 - Али Алиевын нэрэмжит ОУТ (ОХУ, Каспийск)
V.14-20 - Цэргийн ДАШТ (ОХУ, Москва)
V.24-26 - Сассаригийн ОУТ (Итали, Сассари)
V.25-27 - Өсвөр үеийн Пан Америкийн АШТ (Гватемал, Гватемал Сити)

ЗУРГАДУГААР САР
VI.05-10 - 23 хүртэлх насны ЕАШТ (Турк Стамбул)
VI.09-10 - “Монголиа Опен” ОУТ (Монгол, Улаанбаатар)
VI.22-24 - Сурагчдын ЕАШТ (Унгар, Гьор)
VI.22-24 - Эмэгтэйчүүдийн БНХАУ-ын нээлттэй тэмцээн (БНХАУ, Вензоу)
VI.24-30 - Вахтанг Балавадзегийн нэрэмжит ОУТ (Гүрж, Тбилиси)

ДОЛДУГААР САР
VII.03-08 - Өсвөр үеийн ДАШТ (Хорват, Загреб)
VII.07-08 - Канадын цом (Канад, Гельф)
VII.14-15 - Испанийн Гранпри (Испани, Мадрид)
VII.19-22 - Залуучуудын Азийн АШТ (Энэтхэг, Шинэ Дели) 
VII.27-29 - Яшар Догугийн нэрэмжит ОУТ (Турк, Стамбул)

НАЙМДУГААР САР
VIII.01-05 - Залуучуудын ЕАШТ (Итали, Ром)
VIII.16-19 - Залуучуудын Пан Америкийн АШТ (болох газар нь тодорхойгүй)
VIII.24-26 - Германы Гранпри (Герман, Дортмунд) 
VIII.27-29 - Азийн наадам (Индонез, Жакарта)

ЕСДҮГЭЭР САР
IX.05-09 - Оюутны ДАШТ (Бразил, Гойана)
IX.07-09 - Вацлав Циолковскигийн нэрэмжит ОУТ (Польш, Варшав)
IX.14-16 - Александр Медведийн нэрэмжит ОУТ (Беларусь, Минск)
IX.18-23 - Залуучуудын ДАШТ (Словак, Трнава)
IX.21-23 - Ион Корнянугийн нэрэмжит ОУТ (Румын, Бухарест)
IX.27-30 - Ахмадын ДАШТ (Македон, Скопье)
IX.28-30 - Дмитрий Коркиний нэрэмжит ОУТ (ОХУ, Якутск)

АРАВДУГААР САР
X.05-08 - Ахмат Кадыровын нэрэмжит ОУТ (ОХУ, Грозный)
X.12-14 - Залуучуудын хүүхдийн олимпийн наадам (Аргентин, Буэнос-Айрос)
X.18-21 - Бувайсар Сайтиевын нэрэмжит өсвөр үеийн ОУТ (Красноярск)
X.20-28 - Насанд хүрэгчдийн ДАШТ (Унгар, Будапешт)

АРВАННЭГДҮГЭЭР САР
XI.07-12 - “Алроса цом” эрэгтэй, эмэгтэйчүүдийн багийн тэмцээн (ОХУ, Москва)
XI.12-18 - 23 хүртэлх насны ДАШТ (Румын, Бухарест)
XI.23-25 - Динмухамед Кунаевын нэрэмжит ОУТ (Казахстан, Тарас)
XI.27-01 - “Martyrs Cup” залуучуудын багийн тэмцээн (Иран, Тегеран)

АРВАНХОЁРДУГААР САР
XII.01-03 - Тив хоорондын цом (ОХУ, Хасавюрт)
XII.13-14 - Эрэгтэйчүүдийн клубийн ДАШТ (Иран, Тегеран)

Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.