Буриадын Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит чөлөөт бөхийн тэмцээн өнөөдөр эхэлнэ

Буриадын Ерөнхийлөгчийн нэрэмжит чөлөөт бөхийн эрэгтэйчүүдийн олон улсын уламжлалт тэмцээн өнөөдөр ОХУ-ын Улаан-Үд хотод эхэлнэ. 23 дахь удаагийн тэмцээний эхний өдөр 57, 65, 74, 86, 97 кг-ын жингийн барилдаан болох юм.

Тэмцээн урьдчилсан болон хэсгийн барилдаан манай цагаар 11:00 цагт, шигшээ барилдаан 18:30 минутад эхэлнэ. 





Эхний өдрийн таван жингийн сугалааг танилцуулж байна.


57 кг (24 бөх): 
Хуреш-Оол Дондук-Оол (Тува) - Алексей Мантатов (Буриад) 
Алексей Копылов (Якут) - Дмитрий Аксенов (Якут) 
Мягмар Далаев (Буриад) - Бекболот Мирзанар (Кыргызстан) 
Солбон Тумэнбаяров (Буриад) - Петр Копылов (Якут) 
Арыйаан Тютрин (Якут) - Туметей Метке (Тува) 
Жаргал Дамдинов (Буриад) - Алдар Бальжинимаев (Буриад) 
Батжаргалын Төгс (Монгол) - Эрдэнэбатын Бэхбаяр (Монгол) 
Болдын Түмэнцогт (Монгол) - Рустамбек Жураев (Узбекистан) 
Базар Батоболотов (Буриад) - Кужугет Белек-оол (Тува) 
Сүхбаатарын Нямдаваа (Монгол) - Пак Чан Жун (БНСУ) 
Вохидов Хикматулу (Тажикистан) - Димчик Ринчинов (Беларусь) 
Андрей Гатаулин (Бурятия) - Гуламжон Абдуллаев (Узбекистан)

65 кг (21 бөх): 
Батсуурийн Наранболд (Монгол) - Даша Шарастепанов (Буриад) 
Роман Ашарин (Унгар) - Чингисхан Эрдоган (Турк) 
Төмөр-Очирын Тулга (Монгол) - Виктор Рассадин (Якут) 
Эдуард Григорьев (Якут) - Гансүхийн Бэгзжав (Монгол) 
Томас Барачевичус (Литва) - Очир Доржиев (Буриад) 
Батчулууны Батмагнай (Монгол) - Тилек Шаршеев (Кыргызстан) 
Баяр Цыренов (Буриад) - Булат Батоев (Буриад) 
Джулустан Булатов (Якут) - Антон Евдокимов (Эрхүү) 
Эрдэм Шарастепанов (Буриад) - Ганхуягийн Ханбүргэд (Монгол) 
Сылдыс Монгуш (Тува) - Батсайханы Нэмэхбаяр (Монгол) 
Марек Куэтт (Эстони) -

74 кг (15 бөх): 
Магомед Хизриев (Дагестан) - Магомед Дибиргаджиев (Дагестан) 
Баир Базаров (Буриад) - Занданбудын Сумъяабазар (Монгол) 
Эртине Мортуй-оол (Тува) - Азамат Омуржанов (Казахстан) 
Ганзоригийн Мандахнаран (Монгол) - Расул Газимагомедов (Дагестан) 
Гамид Жалилов (Тажикистан) - Болат Сакаев (Казахстан) 
Андриус Мазейка (Литва) - Шин Жи (БНСУ) 
Арсалан Будажапов (Буриад) - Али Жемал Рушен (Болгар) 
Дмитрий Зайнидинов (Красноярск) -

86 кг (10 бөх): 
Өнөрбат (Монгол) - Эдуард Арутюнян (Красноярск) 
Канат Бердыев (Казахстан) - Болдбаатарын Баянсүх (Монгол) 
Азрет Улымбашев (ОХУ) - Иван Стефанов (Болгар) 
Алмас Жунис (Казахстан) - Оргодолын Үйтүмэн (Монгол) 
Даурен Куруглиев (Дагестан) - Александр Кондратов (ОХУ)

97 кг (7 бөх): 
Хангай (БНХАУ) - Өлзийсайханы Батзул (Монгол) 
Болдбаатарын Одсүрэн (Монгол) - Игорь Овсянников (Красноярск) 
Алдар Хамаев (Эрхүү) - Булат Дашанимаев (Буриад) 
Чандмань (БНХАУ) -

Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.