Шигшээ барилдаанд хүч үзэх бөхчүүд тодорлоо

“Будапешт-2018” бөхийн төрлүүдийн насанд хүрэгчдийн ДАШТ-д Монголын баг тамирчдыг сонгох “Сорилго” тэмцээн эхний өдөр буюу тойргийн барилдаан өчигдөр “Хасу-Мегаватт” компанийн “Эко” спорт цогцолборт боллоо. Эрэгтэй, эмэгтэйчүүдийн тус бүр 10 жингийн барилдаан болж, өнөөдөр Спортын төв ордонд болох шигшээ барилдаанд хүч үзэх тамирчдын нэрс тодров.

ЭРЭГТЭЙЧҮҮДИЙН 57 КГ
Ялагч: Занданбудын Занабазар
Хэсэг тэргүүлэгчдийн хоорондын барилдаан:

З.Занабазар (Арслан) - Ц.Цогбадрах (Алдар) 8:3

“А” хэсгийн барилдаан:
С.Нямдаваа (Цастын барс) - З.Занабазар (Арслан) 0:12
Б.Түмэнцогт (Хасу-Мегастарс) - С.Нямдаваа (Цастын барс) 6:0 цэвэр ялсан
З.Занабазар (Арслан) - Б.Түмэнцогт (Хасу-Мегастарс) 9:4
“В” хэсгийн барилдаан:
Б.Төгс (Төгс) - С.Батболд (Аваргууд) 0:11
Ц.Цогбадрах (Алдар) - Б.Төгс (Төгс) барилдаагүй
С.Батболд (Аваргууд) - Ц.Цогбадрах (Алдар) 2:4

61 КГ:
Ялагч: Гансүхийн Отгонбаатар
Хэсэг тэргүүлэгчдийн хоорондын барилдаан:

Г.Отгонбаатар (Аваргууд) - Ц.Чинзориг (Мэргэд хангай) 11:4

“А” хэсгийн барилдаан:
А.Мөнх-Эрдэнэ (Хасу-Мегастарс) - Г.Отгонбаатар (Аваргууд) 7:17
Д.Жамсранжав (Хасу-Мегастарс) - А.Мөнх-Эрдэнэ (Хасу-Мегастарс) 0:11
Г.Отгонбаатар (Аваргууд) - Д.Жамсранжав (Хасу-Мегастарс) 12:2
“В” хэсгийн барилдаан:
Ц.Чинзориг (Мэргэд хангай) - Б.Хаш-Эрдэнэ (Алдар) 3:3
Б.Гүндсамбуу (Аваргууд) - Ц.Чинзориг (Мэргэд хангай) 5:5
Б.Хаш-Эрдэнэ (Алдар) - Б.Гүндсамбуу (Даян) барилдаагүй

65 КГ:
Ялагч: Төмөр-Очирын Тулга

Хэсэг тэргүүлэгчдийн хоорондын барилдаан:
Т.Тулга (Арслан) - Н.Лхамгармаа (Алдар) 5:5

“А” хэсгийн барилдаан:
Г.Ханбүргэд (Аваргууд) - Т.Тулга (Арслан) 0:6 цэвэр ялсан
Г.Ханбүргэд (Аваргууд) - Г.Чойгажид (Женко) 14:4
Т.Тулга (Арслан) - Г.Чойгажид (Женко) 
“В” хэсгийн барилдаан:
Б.Номин (Аврагч) - Б.Нэмэхбаяр (Хасу-Мегастарс) 4:3
Б.Номин (Аврагч) - Н.Лхамгармаа (Алдар) 1:7
Б.Нэмэхбаяр (Хасу-Мегастарс) - Б.Лхамгармаа (Алдар) 0:10

70 КГ:
Ялагч: Бат-Эрдэнийн Бямбадорж (Алдар)
Хэсэг тэргүүлэгчдийн хоорондын барилдаан:

Б.Бямбадорж (Алдар) - Э.Тэмүүлэн (Хасу-Мегастарс) 4:4

“А” хэсгийн барилдаан:
Э.Тэмүүлэн (Хасу-Мегастарс) - Б.Нямдорж (Харгант цамхаг) 8:5
Г.Бэгзжав (Аваргууд) - Э.Тэмүүлэн (Хасу-Мегастарс) 0:10
Б.Нямдорж (Харгант цамхаг) - Г.Бэгзжав (Аваргууд) барилдаагүй
“В” хэсгийн барилдаан:
Б.Цогтгэрэл (Хасу-Мегастарс) - Б.Бямбадорж (Алдар) 7:11
Д.Хатанбаатар (Арслан) - Б.Цогтгэрэл (Хасу-Мегастарс) 1:2
Б.Бямбадорж (Алдар) - Д.Хатанбаатар (Арслан) 5:1

74 КГ:
Ялагч: Гантулгын Идэрхүү
Хэсэг тэргүүлэгчдийн хоорондын барилдаан:

Г.Идэрхүү (Аваргууд) - З.Сумъяабазар (Хангарьд) 2:1

“А” хэсгийн барилдаан:
Г.Идэрхүү (Аваргууд) - А.Бат-Эрдэнэ (Хилчин) 7:2 
Ч.Гэндэняримпил (Даян) - Г.Идэрхүү (Аваргууд) 2:5
А.Бат-Эрдэнэ (Хилчин) - Ч.Гэндэняримпил (Даян) барилдаагүй
“В” хэсгийн барилдаан:
Д.Батзул (Хасу-Мегастарс) - Б.Бат-Эрдэнэ (Ирээдүйн одод) 0:10
З.Сумъяабазар (Хангарьд) - Д.Батзул (Хасу-Мегастарс) 6:2
З.Сумъяабазар (Хангарьд) - Б.Бат-Эрдэнэ (Ирээдүйн одод) 7:1

79 КГ:
Ялагч: Пүрэвжавын Өнөрбат
Хоорондын барилдаан:

П.Өнөрбат (Хасу-Мегастарс) - Д.Төгс-Эрдэнэ (Аврагч) 4:0

86 КГ:
Ялагч: Баатарын Нямбаяр
Тойргийн барилдаан:

Г.Ганхуяг (Аваргууд) - Б.Нямбаяр (Аврагч) 1:3
Б.Нямбаяр (Аврагч) - Д.Оргилох (Хасу-Мегастарс) 13:3
Д.Оргилох (Хасу-Мегастарс) - Г.Ганхуяг (Аваргууд) 0:10

92 КГ:
Ялагч: Баасанцогтын Өлзийсайхан
Хоорондын барилдаан:

Б.Өлзийсайхан (Хасу-Мегастарс) - Ц.Өнөрбат (Хасу-Мегастарс) барилдаагүй

97 КГ:
Ялагч: Пүрвээгийн Өсөхбаатар
Хоорондын барилдаан:

Б.Одсүрэн (Мэргэд хангай) - П.Өсөхбаатар (Хилчин) 0:2

125 КГ:
Ялагч: Мөнхтөрийн Лхагвагэрэл
Тойргийн барилдаан:

М.Лхагвагэрэл (Арслан) - Д.Эрдэнэтулга (Мэргэд хангай) 6:0
Д.Хүдэрбулга (Аваргууд) - М.Лхагвагэрэл (Арслан) 0:5
Д.Эрдэнэтулга (Мэргэд хангай) - Д.Хүдэрбулга (Аваргууд) барилдаагүй

ЭМЭГТЭЙЧҮҮДИЙН 50 КГ:
Ялагч: Цог-Очирын Намуунцэцэг
Тойргийн барилдаан:

Ц.Цэнджав (Хасу-Мегастарс) - Н.Анударь (Чингэлтэй) 3:2
А.Наранцацрал (Алдар) - Ц.Намуунцэцэг (Хасу-Мегастарс) 4:13
А.Наранцацрал (Алдар) - Ц.Цэнджав (Хасу-Мегастарс) 7:10
Ц.Намуунцэцэг (Хасу-Мегастарс) - Н.Анударь (Чингэлтэй) 13:4
Ц.Намуунцэцэг (Хасу-Мегастарс) - Ц.Цэнджав (Хасу-Мегастарс) 11:2
Н.Анударь (Чингэлтэй) - А.Наранцацрал (Алдар) 12:6

53 КГ:
Ялагч: Буяндалайн Чимгээ
Тойргийн барилдаан:

Б.Чимгээ (Хангарьд) - Д.Отгонжаргал (Хасу-Мегастарс) 11:0
Д.Отгонжаргал (Хасу-Мегастарс) - Б.Хатантуул (Цастын барс) барилдаагүй
Б.Хатантуул (Цастын барс) - Б.Чимгээ (Хангарьд) 0:10

55 КГ:
Ялагч: Баяраагийн Халиунаа
Тойргийн барилдаан:

Б.Халиунаа (Ирээдүйн одод) - Б.Энхцэцэг (Аврагч) 
Б.Хулан (Хангай хайрхан) - Б.Болор-Эрдэнэ (Алдар) барилдаагүй
Б.Энхцэцэг (Аврагч) - Б.Хулан (Хангай хайрхан) 4:14
Б.Болор-Эрдэнэ (Алдар) - Б.Халиунаа (Ирээдүйн одод) 6:8
Б.Халиунаа (Ирээдүйн одод) - Б.Хулан (Хангай хайрхан) 2:0
Б.Энхцэцэг (Аврагч) - Б.Болор-Эрдэнэ (Алдар) 6:9

57 КГ:
Ялагч: Сүхээгийн Цэрэнчимэд
Тойргийн барилдаан:

С.Цэрэнчимэд (Алдар) - П.Шинэхүү (Алдар) барилдаагүй
Э.Гантуяа (Хилчин) - Б.Энхтүвшин (Аврагч) 10:0 
Б.Энхтүвшин (Аврагч) - П.Шинэхүү (Алдар) 3:15
Э.Гантуяа (Хилчин) - С.Цэрэнчимэд (Алдар) 8:10 цэвэр ялсан
С.Цэрэнчимэд (Алдар) - Б.Энхтүвшин (Аврагч) 12:0
П.Шинэхүү (Алдар) - Э.Гантуяа (Хилчин) 3:8

59 КГ:
Ялагч: Өлзийсайханы Пүрэвсүрэн
Хоорондын барилдаан:

Ө.Пүрэвсүрэн (Баянхонгор) - Б.Наранцацрал (Аваргууд) 11.0

62 КГ:
Ялагч: Соронзонболдын Батцэцэг
Тойргийн барилдаан:

С.Батцэцэг (Хилчин) - Д.Түмэнхүслэн (Женко)
Д.Түмэнхүслэн (Женко) - Ц.Шинэхүүхэн (Аваргууд) 4:4 цэвэр ялсан
Ц.Шинэхүүхэн (Аваргууд) - С.Батцэцэг (Хилчин) 0:4 цэвэр ялсан

65 КГ:
Ялагч: Хүрэлхүүгийн Болортуяа
Тойргийн барилдаан:

Х.Болортуяа (Аврагч) - О.Отгонтуяа (Арслан) 10:0
Э.Түмэнхишиг (Женко) - З.Болортунгалаг (Хангай хайрхан) 0:10
Э.Түмэнхишиг (Женко) - О.Отгонтуяа (Арслан)
З.Болортунгалаг (Хангай хайрхан) - Х.Болортуяа (Аврагч) 1:2
Х.Болортуяа (Аврагч) - Э.Түмэнхишиг (Женко) 10:0
О.Отгонтуяа (Арслан) - З.Болортунгалаг (Хангай хайрхан) цэвэр ялсан

68 КГ:
Ялагч: Энх-Амарын Даваанасан
Тойргийн барилдаан:

М.Хишигмаа (Арслан) - Э.Даваанасан (Алдар)
Э.Дэлгэрмаа (Хасу-Мегастарс) - Х.Мөнхтуяа (Цастын барс) барилдаагүй
Э.Даваанасан (Алдар) - Э.Дэлгэрмаа (Хасу-Мегастарс) 8:4
Х.Мөнхтуяа (Цастын барс) - М.Хишигмаа (Арслан) 0:10
М.Хишигмаа (Арслан) - Э.Дэлгэрмаа (Хасу-Мегастарс) 10:6
Э.Даваанасан (Алдар) - Х.Мөнхтуяа (Цастын барс) 0:12

72 КГ:
Ялагч: Пүрвээгийн Номин-Эрдэнэ
Тойргийн барилдаан:

Ц.Хулан (Сэлэнгэ) - П.Номин-Эрдэнэ (Алдар) 0:6 цэвэр ялсан
П.Номин-Эрдэнэ (Алдар) - Б.Даваацэрэн (Аваргууд) 
Б.Даваацэрэн (Аваргууд) - Ц.Хулан (Сэлэнгэ) 4:2

76 КГ:
Ялагч: Гилэгжамцын Наранчимэг 
Тойргийн барилдаан:

Б.Одончимэг (Алдар) - Н.Загардулам (Хангай хайрхан) 5:0 цэвэр ялсан
Г.Наранчимэг (Хилчин) - А.Чанцалнямаа (Хүч) 10:2
Н.Загардулам (Хангай хайрхан) - А.Чанцалнямаа (Хүч) 0:10
Б.Одончимэг (Алдар) - Г.Наранчимэг (Хилчин) 2:8
А.Чанцалнямаа (Хүч) - Б.Одончимэг (Алдар) 0:5 цэвэр ялсан
Г.Наранчимэг (Хилчин) - Н.Загардулам (Хангай хайрхан) цэвэр ялсан

Бусдад түгээх
  • gplus

Сэтгэгдэл үлдээх

Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд olloo.mn хариуцлага хүлээхгүй болно.
ХХЗХ-ны журмын дагуу зvй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зvйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэм хэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 772-01100 утсаар хүлээн авна.

Сэтгэгдэлээ бичихХураах

тэмдэгтэнд багтааж бичнэ үү.